בסדנה ייחודית המשלבת בין למידה אישית באחת מיחידות הלימוד הוירטואליות לבין מפגש קצר לצורך תרגול הכלים שנלמדו והעמקה בקבוצות קטנות ומונחות על ידי מנחים מקצועיים מטעם קבוצת גבים.

 

Proso, הפורטל המוביל ללימודי ניהול און ליין וקבוצת גבים, חברת ייעוץ והדרכה לארגונים, יוצרים חווית למידה ייחודית המקנה כלים פרקטיים למנהלים, באמצעות שילוב של למידה פרטנית און ליין ומפגשי חדר כושר ניהולי המאפשרים תרגול פרקטי המותאם לצרכי הארגון.

 

 

 

כמה זמן זה לוקח?

משך כל מפגש תרגול הנו 3.5 שעות.

איפה זה מתקיים?

קבוצות התרגול יכולות להיערך בכיתות ההדרכה של הארגון או בכיתות ההדרכה של קבוצת גבים בהרצליה פיתוח.

מה זה נותן?

בחדר כושר ניהולי וייחודי זה, תתאפשר למנהלים שלך למידת עומק והטמעה של כלים ומיומנויות בזמן קצר ובקצב שלהם.

"אני מאוד שמחה שבחרתי להביא את גבים לחברה, הכוח הטרנספורמטיבי של השפה השיתופית מוכיח את עצמו באופן בולט ומרגש. יישר כוח ותודה גדולה… זה מדהים לראות איך יוצרים תהליך שנוגע באנשים בו בזמן בעדינות ובעצמה, מחלחל ויוצר שינויים, משנה את הדינמיקות ומשפר את החוויה של כל אחד בנפרד ושל כולנו כקבוצה!"…
 

כל הזכויות שמורות ל-Proso - כלי ניהול דיגיטליים (2014) בע"מ

בין לקוחותינו:

לפרטים נוספים

ללמוד מהטובים ביותר

התכנים המוצעים:
"השימוש בפורטל נוח מאוד, מצאתי שאפקטיביות הלמידה באמצעות הסרטונים מאפשרת לי להיות בשיא הריכוז מאחר ואני בוחרת את זמן הצפייה שמתאים לי ודעתי אינה מוסחת."
 

כמנהלים אנו מתמודדים במהלך היום באינסוף מחלוקות בין עובדים שונים. איך ניתן לנהל את הקונפליקטים האלה נכון? מי מקבל את ההחלטה לצורך סיום המחלוקת? איך גורמים לעובדים לקחת אחריות? איך גורמים להם להמשיך במערכת יחסים שתאפשר עבודה תקינה? מודל "ניהול קונפליקטים וגישבור" של קבוצת גבים מאפשר למנהלים לחזק את "האומץ הניהולי" בניהול והתמודדות עם קונפליקטים ומשברים ולייצר פתרונות מוסכמים, אליהם יהיו הנוגעים במחלוקת מחויבים בהמשך הדרך.

גישבור

בחיי היום יום שלנו בארגון אנו נדרשים לנהל דיאלוג ומשא ומתן כמעט בכל סיטואציה - יחסי ספק-לקוח פנים וחוץ ארגוניים, שיחת שכר עם הממונה, חלוקת אחריות וסמכויות בין עמיתים או מחלקות, הנעת עובדים לפעולה ועוד ועוד. הכשרה זו מסייעת למנהלים לנהל באופן מודע ואפקטיבי שיחות מורכבות - עם עובדים, כפיפים, ממונים, לקוחות, ובהקשרים נוספים בהם נדרשת הנעת אחרים - עם וללא סמכות. ניהול הדיאלוג בצורה מובנית ומבוססת צרכים תורמת להצלחה בהשגת היעדים ובהעצמת המנהלים.

משא ומתן מבוסס דיאלוג

ניהול כלפי מעלה

ניהול שיתופי פעולה

צמד המילים MANAGING UP תופס מקום יותר משמעותי במרחב הארגוני. עובדים ומנהלים רבים מזהים זאת כאתגר ומבקשים לקבל כלים לדיאלוג ולהשפעה על המנהלים שלהם, ולא מסתפקים עוד רק בכלים לניהול העובדים וממשקי עמיתים.

כל אחד מאיתנו משתף פעולה יום יום ולאורך שנים. אנו נדרשים לשתף פעולה בזוגיות, בבניין המגורים או בארגון – בתוכו ועם סביבתו, וברמה כזאת או אחרת בכל קבוצות ההשתייכות שלנו. אל לנו להניח כי שיתוף פעולה יצליח מאליו, באופן אקראי שאינו מובנה. יש לעשות שימוש בכלים מובנים שיאפשרו למנהלים שליטה טובה יותר בתהליכים, עמידה ביעדים, התנהלות מוצלחת יותר בארגון מול עמיתים, כפיפים ומנהלים, חדשנות, צמיחה ברווחים, חסכון בעלויות ועוד.